Blog

Trendy w hotelarstwie – najciekawsze inwestycje

Trendy w hotelarstwie najlepiej widać w realizowanych inwestycjach hotelowych. Warto przejrzeć powstające obiekty oraz te świeżo oddane do użytku, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w tej branży. Poniższy artykuł skupia się głównie na hotelach z Gdańska, który w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny.

1. Deo Plaza – Gdańsk

Nowoczesne trendy w hotelarstwie dobrze widoczne są w przypadku inwestycji Deo Plaza w Gdańsku. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koncepcję funkcjonalną tego obiektu. Jak sam inwestor wskazuje, ideą tego miejsca jest łączenie historii ze współczesnymi oczekiwaniami. Są to cechy, których wymaga się od współczesnych obiektów tego typu.

Projekt tej inwestycji hotelowej zakłada utworzenie luksusowych apartamentów z widokiem na Motławę, apartamentów inwestycyjnych oraz czterogwiazdkowy hotel. Dla gości dostępna będzie również strefa handlowo-usługowa wraz z kawiarniami i restauracjami. Założenia projektowe są wykonane z wielkim rozmachem, jednak inwestor dysponuje dużą powierzchnią. Wszystkie wymienione obiekty mają się znaleźć na ok. 40 tys. mkw.

Dowiedz się więcej o inwestycji.

2. Hampton by Hilton – Gdańsk

Najnowsze trendy w hotelarstwie prezentuje również biznesowa koncepcja Hampton by Hilton na gdańskiej Oliwie. Obiekt został zlokalizowany w pobliżu centrum Oliva Business Centre. O biznesowym charakterze tego obiektu świadczy również przystosowanie pokoi, z uwzględnieniem potrzeb osób podróżujących w celach zawodowych. Inwestor zadbał o to, by w każdym pokoju znajdowało się wygodne łóżko, biurko przystosowane do pracy, do którego dostawiono ergonomiczne krzesło.

Przeczytaj więcej na stronie hotelu.

3. Nowa Motława – Gdańsk

Nowa Motława nie jest stricte inwestycją hotelową, jednak idealnie wskazuje na trendy w hotelarstwie oraz w usługach noclegowych w ogóle. Głównym założeniem jest sprzedaż apartamentów inwestycyjnych, które w znacznej większości będą służyć jako miejsca noclegowe dla turystów. Taki kierunek jest coraz wyraźniej widoczny w realizowanych nowych przedsięwzięciach budowlanych. Wynika to z dużego zapotrzebowania rynku na noclegi w apartamentach.

Przeczytaj więcej o trendach hotelowych w Polsce.

Co do samej inwestycji, architektura obiektów będzie nawiązywać do historycznej zabudowy, jaka istniała na Wyspie Spichrzów. Obejmuje kompleks budynków, w których znajdzie się 298 lokali mieszkalnych oraz 174 apartamentów o pow. od 28 do 104 mkw. Przy czym apartamenty typu condo będą znajdować się w wydzielonym obiekcie, którego osobna nazwa to Aparthotel Number One.

Dowiedz się więcej o inwestycji.

Trendy w hotelarstwie – podsumowanie

Najnowsze trendy w hotelarstwie w Gdańsku związane są z inwestycjami o charakterze biznesowym. Wskazują na to nowopowstające obiekty, takie jak Hampton by Hilton czy Deo Plaza. Dodatkowo coraz mocniej widoczna jest tendencja powstawania apartamentów inwestycyjnych. Docelowo mają przynosić zyski przyszłym właścicielom. Jest kluczowy czynnik decydujący o ich lokalizacji w centrum turystycznym, jakim jest gdańska starówka.

Jesteś głodny wiedzy? Przeczytaj artykuł o najciekawszych inwestycjach hotelowych.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi