Blog

Hotele SPA w Polsce – TOP 4

Hotele SPA w Polsce są segmentem, który bardzo szybko się rozwija. Powstają coraz nowocześniejsze obiekty, oferujące coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, a także są również aranżowane w coraz bardziej nowatorski sposób. Warto przejrzeć najciekawsze inwestycje hotelowe SPA w Polsce, jakie miały miejsce w ostatnich latach.

Hotele SPA w Polsce – regiony

Zagęszczenie hoteli SPA w Polsce jest zróżnicowane. Najwięcej tego typu obiektów występuje na obszarach od lat uznawanych za atrakcyjne turystycznie. Wynika to przede wszystkim z tendencji do lokowania inwestycji hotelowych na popularnych terenach, wyróżniających się wysoką intensywnością ruchu turystycznego. Z tego powodu regiony, w których powstają hotele SPA to: Pomorskie, Zachodniopomorskie, Warmińsko-Mazurskie, okolice dużych aglomeracji, takich jak: Warszawa, Wrocław, Poznań lub Łódź czy uzdrowiska.

SPA w Polsce – najnowsze trendy

Najnowsze trendy sugerują jednak, że zagęszczenie hoteli SPA jest na tyle wysokie, że inwestorzy decydują się lokować swoje inwestycje w innych lokalizacjach. Najlepszym tego przykładem są obiekty, nie tylko uznawane za najlepsze SPA, ale również cieszące się dużą popularnością. Warto zwrócić uwagę tutaj np. na Dolinę Charlotty koło Słupska czy Pałac Łochów w woj. mazowieckim.

SPA w Polsce

Najlepsze SPA – ranking

Z uwagi na dużą różnorodność, wytypowanie najlepsze SPA w Polsce nie jest zadaniem łatwym, o ile w ogóle wykonalnym. Wiele zależy od indywidualnych preferencji turystów, ich oczekiwań, a także gustów. Z tego powodu poniższe zestawienie ma charakter subiektywny i w taki sposób należy go traktować. Nasza opinia powstała w oparciu o analizę rozmaitych elementów – nagród przyznawanych przez prestiżowe instytucje, opinie w Internecie oraz subiektywne zdanie w zakresie wyglądu, oferty oraz jakości świadczonych usług.

1. Odyssey Club Hotel Wellness & SPA

www.hotelodyssey.pl

Jest to najlepszy przykład na lokalizację SPA w Polsce w miejscach, dotychczas niewiele mających wspólnego z masową turystyką. Obiekt znajduje się w miejscowości Masłów, nieopodal Kielc. Posiada bogatą ofertę zabiegów SPA & Wellness. Goście hotelowi mogą również skorzystać z masaży leczniczych, a także zakupić kosmetyki medyczne. Do dodatkowych atrakcji zaliczyć należy dostęp do licznych basenów oraz saun, a także funkcjonowanie klubu Boracay. Osoby przyjeżdżające z dziećmi mogą liczyć na chwilę oddechu, pozwalając swoim pociechom bawić się na dostępnej sali zabaw.

3. Dolina Charlotty Resort & SPA

www.dolinacharlotty.pl

Dolina Charlotty koło Słupska to kolejny przykład na to, że SPA w Polsce powstają w takich miejscach, w których jeszcze kilka lat temu niczego nie było. Obecnie ten obiekt znany jest przede wszystkim z organizacji “Festiwalu Legend Rocka“, na który zjeżdżają się osoby z całej Polski. Dodatkowo na terenie tego obiektu znajduje się Mini ZOO, stanowiącym duża atrakcję dla rodzin z dziećmi. Dostępna jest również wysokiej klasy restauracja, a także można skorzystać m.in. z noclegów w domkach na drzewie.

2. Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness

www.slonecznyzdroj.pl

Hotel Słoneczny Zdrój jest wysoko ceniony nie tylko przez gości hotelowych, ale również profesjonalistów, czego wyrazem jest wyróżnienie w ramach prestiżowego SPA Prestige. Zlokalizowany jest w Busko Zdroju i poza niezwykle szeroką ofertą na zabiegi oraz masaże, może poszczycić się m.in. kompleksową obsługą konferencji. To, co wyróżnia ten obiekt na tle powyższych jest fakt, że z uwagi na umiejscowienie na terenie uzdrowiska, kompleks oferuje również usługi rehabilitacyjne, z których skorzystać można zarówno komercyjnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

1. Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka

www.grandlubicz.pl

Ten hotel mieszczący się w Ustce jest niekwestionowanym liderem w segmencie luksusowych SPA w Polsce. Świadczny o tym wiele przyznanych nagród, a także niezwykle wysoki standard oferowanych pokoi. Poza różnorodną ofertą zabiegów SPA, obiekt oferuje również szereg dodatkowych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługują m.in. dostęp do sali fitness i siłowni, klubu “Black Pearl“, aquaparku, restauracji i pubów, atrakcji dla dzieci, a także możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych.

Hotele SPA w Polsce są segmentem, który rozwija się coraz szybciej. Zwiększa się zagęszczenie tego typu obiektów, co wymusza coraz wyższą istniejących, jak i nowopowstających podmiotów. Przykładem tego są hotele, które zlokalizowano w miejscach dotychczas uznawanych za nieatrakcyjne dla potencjalnych turystów.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi