Blog

Meble z MDF jako nowy trend w meblarstwie

Meble z MDF cieszą się coraz większą popularnością. Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu tego materiału można uzyskać bardzo elegancki design w niższych cenach, niż w przypadku wykonania z drewna. Po drugie, meble z MDF można dowolnie wykańczać, stosując najrozmaitsze techniki, w wyniku których osiągane są ciekawe efekty. Po trzecie, materiał ten jest niesamowicie trwały.

Co to jest płyta MDF?

Płyta MDF to nic innego, jak płyta pilśniowa o średniej gęstości. Jej produkcja sięga początków lat 60’ i została zapoczątkowana w Ameryce Południowej. Do największych jej zalet należy zaliczyć fakt, że jest bardzo podatna obróbce. Istnieje możliwość frezowania wielu kształtów i wzorów. Ponadto stanowi doskonałe podłoże dla fornirów, papierów dekoracyjnych melaminowanych, folii 3D itp.

Meble z MDF – techniki wykańczania

Jak zostało wspomniane powyżej, meble z MDF mogą być wykańczane w rozmaity sposób. Najczęściej stosowaną techniką przy produkcji frontów meblowych jest frezowanie krawędzi oraz oklejenie laminatem lub papierem dekoracyjnym melaminowanym.

Jednak coraz częściej stosuje się możliwości technologii CNC oraz lakiery. Dzięki temu istnieje możliwość uzyskania bogatego wzornictwa mebli z MDF. Z kolei zastosowanie lakierów umożliwia dokładnie pokrycie kolorem nawet najtrudniejszych i najciężej dostępnych detali.

Sprawdź naszą ofertę frontów z lakierowanego MDF.

Meble z MDF – nadruk UV

Jedna z najciekawszych technik uwzględnia zastosowanie nadruków UV. Dzięki temu istnieje możliwość personalizowania frontów meblowych. Do największych zalet należy zaliczyć fakt, że taka produkcja nie musi być wysokonakładowa. Nadruk UV można dokonać na dowolnej płaskiej powierzchni, natomiast zmiana wzornictwa nie wymaga dużych zmian na linii produkcyjnej.

Warto zaznaczyć, że nadruki UV cechują się wysoką trwałością kolorów oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu meble z MDF z naniesionym wzornictwem metodą druku UV będą przez lata ozdabiać pomieszczenia ze spersonalizowaną aranżacją wnętrz. Wybrane wzory nie będą ani blaknąć ani schodzić z frontów.

Meble z MDF są coraz szerzej stosowane w meblarstwie. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim jest to stosunek jakości do ceny, trwałość oraz bardzo elastyczne możliwości wykańczania. Fronty meblowe wykonane z tego materiału będą służyć długo. Należy jednak zwrócić uwagę, czy zastosowana płyta MDF jest wysokiej jakości – niskogatunkowe odmiany są podatne na puchnięcie i rozwarstwianie.

Malsten fronty meblowe

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi