Blog

Meble hotelowe – najnowsze trendy aranżacji wnętrz

Meble hotelowe w nowoczesnych obiektach odgrywają istotną funkcję. Dobrze dobrane, tworzą przyjazne wnętrze, do którego goście hotelowi będą chcieli wracać. Powinny cechować się zarówno wysoką estetyką, ciekawym designem oraz trwałością. Jakie są najnowsze trendy mebli hotelowych, które przyciągają klientów?

Różnorodne meble hotelowe

Coraz częściej spotykanym trendem jest zapewnienie różnorodności w aranżacji pokoi hotelowych. Meble hotelowe oraz styl wnętrza w każdym pomieszczeniu są odmienne. Dzięki temu zabiegowi, goście korzystający z usług firmy doznają innych wrażeń podczas pobytu w tym samym obiekcie. Jak wskazują specjaliści od ekonomii turystyki, wrażenia są elementem produktu turystycznego. Im dłużej będą się utrzymywać po odbytej podróży, tym większa będzie skłonność klienta do ponownego odwiedzenia tego samego miejsca.

Ciekawym rozwiązaniem jest zachowanie zupełnie odmiennych stylów pokoi. W tym celu część pomieszczeń warto zaaranżować np. w stylu glamour z elementami tradycyjnymi, część w stylu skandynawskim i część w stylu nowoczesnym. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość wyboru takiej aranżacji, która spełni ich wymagania. Części wspólne wówczas warto zaprojektować w klasycznym i neutralnym stylu, który nie będzie zaburzać estetyki całości hotelu. Takie rozwiązanie można zastosować w przypadku hotelu z dużą ilością pokoi.

Trendy stylistyczne mebli hotelowych

Wciąż dominującym stylem w pokojach hotelowych jest łączenie baroku z elementami nowoczesności. Taka aranżacja wnętrz daje poczucie luksusu i komfortu i znajduje zastosowanie w hotelach miejskich. Jednak wykorzystuje się w tym celu nowoczesne materiały oraz intensywne kolory, charakterystyczne dla nowoczesnych mebli hotelowych, co powoduje, że gość nie czuje się przytłoczony wystrojem i właściwym dla baroku przepychem.

meble hotelowe

Coraz większą popularnością cieszy się łączenie nowoczesności ze stylem vintage. Nawiązanie do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych z wykorzystaniem współczesnego wzornictwa, materiałów oraz zestawień kolorystycznych szczególnie jest widoczne na zachodzie Europy. Przykładem takiego hotelu jest np. H10 Vintage Salou w Hiszpanii. W aranżacji wnętrz wykorzystano całą paletę odcieni brązowego oraz bieli, zaś meble hotelowe oraz wyposażenie utrzymano w stylistyce vintage. W Polsce ten trend kojarzy się z minioną epoką PRL’u, co w kontekście panującej mody powrotu do tych czasów może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla nowych i remontowanych hoteli.

meble hotelowe

Specjalizacja hoteli

Meble hotelowe również są dobierane pod konkretny profil działalności obiektu. Właściciele przedsiębiorstw hotelarskich coraz częściej nastawiają się na obsługę konkretnych grup docelowych np. menedżerowie, rodziny z dziećmi, turyści szukający wypoczynku itp. Z tego powodu meble hotelowe dobierane są z uwzględnieniem dominującego stylu oraz funkcjonalności. Inne wyposażenie będzie posiadać SPA & Wellness, inne hotel miejski, a jeszcze inne zakłady umieszczone w pałacach.

Warto eksperymentować. Aranżacja wnętrz obecnie jest mocnym argumentem do konkurowania na rynku. Wraz ze wzrostem liczby turystów, różnicują się ich potrzeby i oczekiwania. Wybór konkretnego stylu powinien być zgodny z przyjętą polityką hotelu, jego lokalizacją oraz grupy docelowej, jaką zamierza się w nim obsłużyć. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że meble hotelowe są intensywnie użytkowane. Dlatego może się okazać, że pozorna oszczędność w momencie ich zakupu w dłuższej perspektywie okaże się zbędnie poniesionym wydatkiem.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi