Meble do hotelu można podzielić nie tylko z uwzględnieniem pomieszczenia, w jakim się znajdują (o czym pisaliśmy tutaj). Przy doborze optymalnych rozwiązań dla konkretnego obiektu kluczową informacją jest funkcja hotelu oraz docelowa grupa Klientów. Przy obiektach o np. dominującej funkcji konferencyjnej niewskazane jest nadmierne inwestowanie w meble służące do wypoczynku i spędzanie czasu wewnątrz pokoi.
Meble do hotelu – specjalizacja obiektów
Meble do hotelu stają się coraz bardziej zróżnicowane. Wynika to z ogólnego trendu specjalizacji obiektów hotelarskich. Jak wskazują specjaliści, podmioty oferujące usługi noclegowe nastawiają się na obsługę coraz węższych grup odbiorców. Trend ten wyraźnie można zaobserwować w szczególności w miejscowościach uchodzących za centra turystyczne. Coraz częściej obiekty modernizowane są lub budowane z uwzględnieniem potrzeb specyficznych grup docelowych, zaś coraz mniej istnieje hoteli ogólnofunkcyjnych.
Co to oznacza?
W praktyce, powyższe zjawisko oznacza wysoką dynamikę wzrostu wśród hoteli, specjalizujących się np. w obsłudze wydarzeń i konferencji, w oferowaniu możliwości wypoczynku, rekreacji i odnowy biologicznej, a także w obsłudze Klientów biznesowych itp. W praktyce oznacza to, że meble hotelowe muszą spełniać ściśle określone funkcje, dostarczając korzyści, które są oczekiwane przez gości hotelowych.
Meble do hotelu – podział
Meble hotelowe będą różnić się w zależności od tego, do jakiego typu hotelu trafią. Ze względu na funkcję można wyróżnić następujące typy hoteli:
- hotele miejskie (biznesowe)
- hotele tranzytowe
- hotele kongresowe
- hotele wypoczynkowe
- hotele uzdrowiskowe (SPA)
- hotele apartamentowe
Pobyt w hotelu nie spełnił Twoich oczekiwań? Sprawdź, jak złożyć reklamację!
Meble hotelowe – dobór zgodny z funkcją
W zależności od typu obiektu, meble do hotelu będą się różnić zarówno pod względem przeznaczenia, jak i oferowanych korzyści. W hotelach miejskich najważniejszą kwestią jest zapewnienie gościom hotelowym dostępu do gniazd elektrycznych w przestrzeniach ogólnodostępnych oraz umożliwienie zorganizowania zamkniętych spotkań poza pokojami hotelowymi. W tym celu zaleca się podział przestrzeni publicznej na mniejsze części. W podziale takim mogą pomóc m.in. stylowe Office Boxy z wytłumionymi ścianami. Zapewnią one dyskrecję i komfort w przeprowadzanych spotkaniach biznesowych.
Meble hotelowe w obiektach tranzytowych
W przypadku hoteli tranzytowych najważniejszą kwestią jest aranżacja wnętrz pokoi hotelowych w sposób umożliwiający komfortowy wypoczynek. Zlokalizowane są zazwyczaj przy głównych drogach, w związku z czym ich najczęstszym gościem są osoby będące w trakcie podróży – mogą to być np. kierowcy ciężarówek, klienci biznesowi, przedstawiciele handlowi lub właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych.
Meble do hotelu kongresowego
Hotele kongresowe co do zasady zlokalizowane są poza centrami dużych miast (do wyjątków należy tu zaliczyć m.in. Marriot w Warszawie). Ich główną funkcją jest zapewnienie możliwości zorganizowania konferencji dla dużej grupy osób. Klienci tych usług chcą mieć dostęp do kawiarni, pojemnej sali konferencyjnej, mniejszych sal szkoleniowych oraz wygodnych pokoi hotelowych. Wolny czas spędzają na integracji z innymi uczestnikami szkolenia, zatem należy im zapewnić ogólnodostępne miejsca spotkań, a także dostęp do urządzeń rekreacyjnych np. basenu.
Hotele wypoczynkowe i uzdrowiskowe
Hotele wypoczynkowe i uzdrowiskowe zazwyczaj znajdują się w podobnych lokalizacjach. Największa różnica między nimi zachodzi w oferowanych możliwościach odnowy biologicznej. W przypadku hoteli wypoczynkowych goście hotelowi rzadko bywają w pokojach, większość czasu spędzają na poznawaniu okolicy lub korzystaniu z plaży oraz kąpieli w morzu albo jeziorze. Ich wyposażenie powinno zatem obejmować komfortowe meble hotelowe w pokojach, a także umożliwiać spędzenie czasu wewnątrz obiektu podczas niesprzyjającej pogody.
Klienci hotelu uzdrowiskowych jadą w celu rekreacji i odnowy biologicznej. Nastawieni są na spędzanie czasu wewnątrz obiektu, korzystając z oferty SPA&Wellness. W tym przypadku ogromne znaczenie odgrywa zarówno wyposażenie pokoi hotelowych (muszą być wygodne i przestronne), a także aranżacja wnętrz stref rekreacyjnych. Jednocześnie cenią sobie dyskrecję i preferują spędzanie czasu w kameralnym gronie.
Meble do hotelu są inwestycją na lata. Zatem odpowiedni dobór lokalizacji i funkcji hotelu będzie determinować rodzaj wybieranych mebli. W zależności od docelowej grupy klientów, wyposażenie i aranżacja wnętrz będzie się różnić. Wynika to ze specjalizacji – np. hotele miejskie nastawione są na oferowanie innych korzyści, niż hotele uzdrowiskowe.
Komentarzy (0)
Brak komentarzy.