Blog

Meble barowe – jak wybrać?

Meble barowe powinny łączyć w sobie wysoką trwałość z wyjątkową wygodą. Obie te korzyści można uzyskać dzięki świadomemu wyborowi poszczególnych elementów wyposażenia. Punktem wyjścia jest odpowiedź na pytanie “Czego konkretnie oczekujemy i jakie mamy wymagania?”.

Meble barowe – pewna inwestycja

Meble barowe należy wybierać świadomie. Przede wszystkim warto zadbać o to, by ich producent był solidny. Niekoniecznie musi być to firma już uznana na rynku. Wiele przedsiębiorstw powstało w wyniku np. przekształcenia lub podzielenia podmiotów funkcjonujących przez wiele lat. Dobrą praktyką jest zasięgnięcie opinii na rynku oraz zapoznanie się z dotychczasowych portfolio. Dobry producent z chęcią opowie o zrealizowanych inwestycjach, a także poda namiary do dotychczasowych Klientów.

Pierwszy krok – być pewnym własnych oczekiwań

Mając na uwadze fakt, iż meble barowe są wyposażeniem, które co do zasady powinny służyć przez lata, należy do ich wyboru podejść całkowicie świadomie. Przede wszystkim warto określić styl, w jakim Inwestor chce utrzymać aranżację wnętrz. Otworzy to furtkę do podejmowania kolejnych decyzji. Wybór odpowiedniej kompozycji przestrzeni pozwoli na łatwiejszy dobór kolorystyki, form, kształtów, a także wykończenia mebli.

Sprawdź, jakie style dominują przy meblach restauracyjnych.

Meble barowe – aranżacja wnętrz

Kolejnym krokiem jest dopasowanie projektu aranżacji wnętrz. Warto znaleźć projektanta, który posiada doświadczenie w sporządzaniu projektów technicznych i wykonawczych, a jednocześnie cechuje go dobry gust oraz kreatywne podejście. Właściwie opracowane dokumenty projektowe ułatwią pracę producentowi, co jest dobrym kierunkiem w celu osiągnięcia wysokiej jakości wykonania. Jednocześnie wizualizacja wnętrza pozwoli Inwestorowi podjąć ostateczną decyzję, a tym samym pozwoli na dokonanie jakichkolwiek zmian kompozycyjnych.

Meble barowe – producent

Dysponując projektem technicznym oraz wizualizacją wnętrz, naturalnym etapem będzie wybór producenta. Meble barowe są popularnym produktem, w związku z czym wybór potencjalnego wykonawcy jest naprawdę szeroki. Warto zapoznać się z tymi producentami, którzy posiadają również doświadczenie w realizacji zleceń zarówno na meble hotelowe, meble restauracyjne oraz recepcyjne. Meble do baru powinny cechować się podobnymi parametrami, gdyż niezależnie od tego, czy są dedykowane do hotelu, baru, pubu czy restauracji w dalszym ciągu jest to wyposażenie użytkowe i jako takie powinno posiadać takie same parametry jakościowe.

Meble barowe to inwestycja na lata. Dlatego decyzja powinna zostać podjęta dogłębnymi przemyśleniami w tym zakresie. Przede wszystkim warto wybrać styl, w jakim zostanie zaaranżowana przestrzeń. W kolejnym wpisie przybliżymy kwestię, na co zwracać uwagę przy odbiorze mebli do baru.

Zachęcamy również do kontaktu. Z miłą chęcią pomożemy w realizacji Państwa inwestycji.

 

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi