Aranżacja salonu hotelowego jest zajęciem, wymagającym dobrego poczucia smaku, a także znajomości trendów hotelowych. To pomieszczenie jest wizytówką pokoi wysokiej klasy, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by ich wygląd był estetyczny, zaś znajdujące się w nim meble spełniały oczekiwania zarówno w zakresie komfortu, jak i trwałości.
Aranżacja salonu
Aranżacja salonu w hotelu wymaga dbałości o detale. Z marketingowego punktu widzenia duże znaczenie ma odpowiednia kompozycja, składająca się z następujących komponentów:
- kolorystyka
- styl i charakter hotelu
- pożądana i docelowa grupa odbiorców
- aktualna grupa odbiorców
- aktualne trendy hotelowe
- najnowsze koncepcje aranżacji wnętrz
Salon powinien zostać zaaranżowany w taki sposób, by jednocześnie wyrażał charakter całego hotelu, a tym samym przyciągał uwagę gości hotelowych i oferował wysokiej jakości sen oraz wypoczynek. To pomieszczenie powinno stać się wyróżnikiem marketingowym, który spowoduje przyciągnięcie nowych klientów, a także zachęci do powrotów tych, którzy już skorzystali z usług konkretnego hotelu.
Aranżacja salonu w hotelu – nowocześnie czy klasycznie?
Obecne trendy w hotelarstwie pozwalają wyróżnić kilka głównych nurtów aranżacji wnętrz, które są następujące:
- neutralne zestawienie bieli i szarości, ciepło jest nadawane wnętrzom poprzez elementy drewniane
- odważne łączenie form klasycznych oraz nowoczesnych
- tradycyjne nawiązanie do styli klasycznych – baroku, renesansu, rokoko, retro, vintage, styl wiktoriański
- nawiązanie do epok minionych, głównie PRL
Ciekawostką jest coraz wyraźniejszy trend hotelowy nadawania motywów przewodnich. Na naszym rodzimym rynku temat dopiero raczkuje, jednak poza granicami Polski coraz więcej inwestorów korzysta z tego wyróżnika. Więcej o motywach przewodnich pisaliśmy w ramach tego artykułu.
Fot. wyżej – aranżacja salonu w stylu wiktoriańskim
Fot. niżej – aranżacja salonu w nowoczesnej bieli i szarości, z przełamaniem elementami drewnianymi
Aranżacja salonu z aneksem kuchennym
W przypadku apartamentów typu suite (superior, junior itp.) często spotykana jest aranżacja salonu z kuchnią. Z praktycznego punktu widzenia jest to uzasadnione, kwestią osobną pozostaje taka aranżancja wnętrz, by oba pomieszczenia stanowiły funkcjonalną całość.
Jeżeli salon posiada istotne ograniczenia powierzchni, wówczas najczęściej stosowanym zabiegiem jest rozdzielenie od kuchni poprzez stół jadalniany. W jeszcze mniejszych pomieszczeniach funkcję oddzielającą pełni odpowiednio wysoki barek. Z jednej strony wyraźnie oddziela te dwie przestrzenie, z drugiej odpowiednio wkomponowany zapewnia estetyczne i płynne przejście.
Salon z aneksem kuchennym jako całość
Jeżeli aranżacja salonu zakłada, że dominującą korzyścią ma być poczucie przestrzeni, wówczas odchodzi się od koncepcji wydzielania. Szczególnie ma to znaczenie w wąskich i długich pomieszczeniach – wówczas czynnikiem warunkującym takie rozmieszczenie elementów wyposażenia podyktowane jest układem pokoju. Warto w tym przypadku zadbać o zachowanie jednolitej kolorystyki oraz stylu zarówno dla kuchni, jak i salonu. Korzyścią z takiego działania będzie wizualne powiększenie powierzchni, a tym samym wpłynie to dodatnio na zadowolenie i komfort psychiczny gościa hotelowego.
Aranżacja salonu może być wykonana na rozmaite sposoby. Kluczową kwestią jest, by dopasować ją zarówno pod względem funkcjonalnym, uwzględnić parametry pomieszczenia oraz jego układu, a także zadbać o to, by charakter komponował się z motywem przewodnim całego hotelu. Salon jest miejscem, w którym goście hotelowi powinni poczuć się lepiej, niż u siebie w domu. Po przyjeździe mają być pod wrażeniem, które pozostanie na długo w ich pamięci i sprawi, że w najbliższej przyszłości ponownie odwiedzi ten sam hotel.
Inspiracje na salon z aneksem kuchennym znajdziecie m.in. tutaj.
Zajmujemy się nie tylko produkcją mebli. Projektujemy, aranżujemy i wizualizujemy pomysły na Wasze inwestycje. Zachęcamy do kontaktu – z miłą chęcią doradzimy.
Komentarzy (0)
Brak komentarzy.