Blog

Wyposażenie hoteli i pensjonatów

Wyposażenie hoteli i pensjonatów to kluczowa kwestia w celu zaspokojenia potrzeb gości. Mając na uwadze coraz wyższe wymagania klientów, warto zadbać o stylową aranżację wnętrz. Meble hotelowe w dzisiejszych czasach to nie tylko solidne konstrukcje, ale także atrakcyjny design, który współgra z charakterem.

Wyposażenie hoteli – ogólne zasady

Jako producent mebli  kontraktowych zauważyliśmy, że coraz więcej inwestorów przykłada uwagę do unikalnego wyposażenia hotelu. Goście z chęcią powracają do miejsc niepowtarzalnych. Aranżując przestrzeń warto pamiętać również o dzieciach. Wbrew pozorom, mają one duży wpływ na decyzję rodziców. Jeżeli uda się spełnić oczekiwania obu grup – istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że raz pozyskani klienci będą z chęcią wracać.

Wyposażenie hoteli oraz pensjonatów zostało również uregulowane w polskim prawodawstwie. Wprawdzie nie wskazano tam konkretnie jakiego stylu ma dotyczyć aranżacja wnętrz. W przepisach określono wyłącznie kwestie ilościowe – czyli ile czego musi się znajdować, aby spełnić wymagania prawne. Szczególnie ważne są akty prawne, w oparciu o które dokonuje się kategoryzacji hoteli i pensjonatów.

Wyposażenie hoteli, a kategoryzacja

Różnice w wyposażeniu hoteli wynikają z przydzielonych kategorii. W zależności od liczby przyznanych gwiazdek, poszczególne obiekty muszą spełniać różne wymagania. Poza ilością pokoi, różnice dotyczą w szczególności następujących elementów zestawu meblowego:

  • Łóżko jednoosobowe i dwuosobowe musi być w każdym pokoju, niezależnie od kategorii hotelu, to samo dotyczy biurka, nocnego stolika, lustra oraz wieszaka ściennego na odzież
  • Szafa lub wnęka garderobiana musi znaleźć się w każdym pokoju w hotelu trzy-, cztero- lub pięciogwiazdkowym
  • Stolik okolicznościowy oraz fotele wypoczynkowe muszą znajdować się w każdym pokoju w hotelu cztero- i pięciogwiazdkowym

Wyposażenie hoteli, a funkcjonalność

Jeżeli inwestorowi zależy na zapewnieniu udogodnień dla rodzin z dziećmi, obowiązkowo musi pomyśleć o pomieszczeniach dedykowanych dla najmłodszych. Warto pomyśleć o placach zabaw, umieszczonych zarówno wewnątrz hotelu, jak i poza nim. Umożliwi to pozostawienie rodzicom swoich pociech np. podczas korzystania z basenu lub usług SPA.

Właściciel hotelu oraz pensjonatu, którego aspiracją jest ściągnięcie gości w celach regeneracyjnych oraz zdrowotnych, powinien pomyśleć o estetycznych szatniach, które będą łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowo, poza główną recepcją hotelu, warto obiekt wyposażyć w osobne miejsce obsługi gości już zameldowanych. Najlepiej w części budynku, w którym znajdują się baseny oraz inne urządzenia SPA. Zapewni to komfort i dyskrecję.

Wyposażenie hoteli i pensjonatów to niełatwe zadanie. Należy pamiętać zarówno o wymaganiach prawnych, jak i o funkcjonalności. Inne wyposażenie będzie mieć hotel jednogwiazdkowy, a inne pięciogwiazdkowy. Wynika to z przepisów, w oparciu o które dokonuje się kategoryzacji. Nie bez znaczenia pozostaje funkcjonalność obiektu. Wyposażenie musi zostać dostosowane do funkcji, jakie dany budynek ma pełnić i jakie potrzeby ma zaspokajać.

Zachęcamy do kontaktu. Z chęcią porozmawiamy o Waszych oczekiwaniach co do wyposażenia hoteli oraz pensjonatów.

wyposażenie hoteli

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi