Blog

Jakie wybrać dobre meble do hoteli

Dobre meble do hoteli gwarantują, że Wasi goście zakończą pobyt uśmiechnięci i zadowoleni. Istnieje dzięki temu większa szansa na to, że odwiedzą Wasz hotel w przyszłości. Jak jednak wybrać takie wyposażenie, by łączyło w sobie jednocześnie atrakcyjny design, trwałość oraz wysoki komfort użytkowania?

Meble do hoteli – styl przede wszystkim

Na wstępie warto określić sobie styl, w jakim ma zostać urządzony cały obiekt. Warto w tym celu śledzić zarówno bieżące trendy, jak i zdać się na kreatywność projektantów. Wśród obecnych trendów w hotelarstwie wyraźnie wyodrębnia się nadawanie motywów przewodnich. Celem takiego działania jest zbudowanie atrakcyjnej pozycji konkurencyjnej na rynku, który staje się coraz bardziej nasycony. Rośnie liczba podmiotów świadczących usługi noclegowe, zatem wysoka jakość ich świadczenia już nie wystarcza. Aby wyróżnić się ne tle konkurencji, coraz częściej stosowane są wyróżniki marketingowe. W tym celu stosuje się np. unikatowe surowce lub nietypowe lokalizacje. Mają one wzbudzić ciekawość turysty, który będzie chciał ją zaspokoić poprzez odwiedzenie konkretnego miejsca.

meble do hoteliMotywy przewodnie – lokalizacja i surowce

Takie dominujące funkcje mogą znaleźć odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach. Niektóre inwestycje hotelowe powstają w unikatowych miejscach, które stają się automatycznie głównym wyróżnikiem marketingowym. Takie zabiegi zostały zastosowane m.in. w przypadku hotelu powstałym w dawnym kościele w Mechelen (Belgia). Całą otoczkę głównego rdzenia produktu tworzy się również w oparciu o surowce, z jakich zostały wykonane. W szczególności jest to widoczne w takich inwestycjach, jak ICEHOTEL w Szwecji czy Hotel del Sal Luna Palada w Boliwii.

Dowiedz się więcej o najciekawszych inwestycjach hotelowych.

Meble do hoteli jako motyw przewodni

Inwestorzy mają jednak na uwadze, że motywem przewodnim mogą być również meble do hoteli. Taką koncepcję wykorzystano m.in. w hotelu V8 w Suttgarcie. Jego wyposażenie dedykowane jest fanom motoryzacji. W efekcie goście mogą nocować w łóżkach, stylizowanych na klasyczne pojazdy motoryzacji niemieckiej. Swoim kształtem i wyglądem nawiązują do niej również pozostałe elementy stolarki hotelowej, takie jak: komody, szafki nocne, stoły itp.

Kolory jako wyróżnik

Wyróżnikiem marketingowym może być również zestawienie kolorystyczne. Konsekwentne stosowanie określonych zestawów barw i odcieni, które korespondują z nazwą oraz określoną ideą hotelu, mogą być elementami stanowiącymi o przewadze konkurencyjnej. Zgodnie z koncepcją psychologii kolorów, każdy z nich ma inne oddziaływanie na człowieka. Wyróżnia się na ogół dwa rodzaje: ciepłe oraz chłodne.

Dobierając zestawienie kolorystyczne w aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób konsumenci reagują na konkretne barwy i odcienie. Nie bez znaczenia pozostaje również miejsce pochodzenia turysty. O ile mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zieleń będą kojarzyć z wszechmocnym dolarem, o tyle mieszkańcy innych krajów mogą już nie mieć takich konotacji.

meble do hoteliMeble do hoteli, a personalizacja

Inwestorzy coraz częściej zwracają również uwagę na potrzebę personalizacji wyposażenia. Głównym zadaniem takiego działania jest budowanie świadomości marki wśród gości. W tym celu logotyp umieszczany jest np. na ręcznikach, kosmetykach, kartach do drzwi itp. Dobrym pomysłem jest również personalizacja mebli do recepcji. Umieszczenie loga na ich froncie sprzyja na utrwaleniu świadomości marki wśród gości odwiedzających konkretny obiekt.

Meble do hoteli są ważnym elementem aranżacji wnętrz. Nie lada wyzwaniem jest umiejętne połączenie atrakcyjnego designu z trwałością oraz komfortem. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z marketingiem. Wyposażenie hotelowe może stać się zarówno wyróżnikiem marketingowym, jak i pełnić funkcję związane z utrwalaniem świadomości marki.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi doradcami. Świadczymy usługi kompleksowej realizacji inwestycji. Zaprojektujemy, wyprodukujemy i zamontujemy meble do hoteli.

Komentarzy (3)

 1. bankietowo.pl

  Kreatywność projektantów mebli hotelowych potrafi zaskakiwać. Tworzą oni naprawdę niebagatelne projekty przyciągające wzrok. Czy znają Państwo hotele w Polsce, w których wystroju zastosowano motywy przewodnie? Łóżko w kształcie smoka wygląda naprawdę imponująco.

  1. Malsten

   Faktycznie, w Polsce ciężko znaleźć póki ciekawy przykłady motywów przewodnich w hotelach. Pewnym odniesieniem może być np. Herbarium Hotel http://www.herbariumhotel.pl/ – wykorzystano w nim wszechobecny zapach ziół jako wyróżnik marketingowy. Na otwarcie czeka jeszcze Renaissance Warsaw Airport Hotel, w którym bryła nawiązuje do otoczenia. Jeżeli inwestor pójdzie za ciosem, wykorzystane zostaną lotnicze motywy w aranżacji wnętrz. Więcej o tej inwestycji tutaj: http://www.horecanet.pl/Renaissance-Warsaw-Airport-Hotel-ma-juz-dyrektora,wiadomosc,2,wrzesien,2016.aspx

   Spekakularnych przykładów brak, co jest stratą dla polskiego hotelarstwa. Ciekawe koncepcje same przyciągają turystów, którzy są skłonni zapłacić za zaspokojenie swojej ciekawości. Pozostaje mieć nadzieję, że trend ten ulegnie zmianie 🙂

   Pozdrawiamy,
   Zespół Malsten.

 2. Aranżacja salonu - zdjęcia - Warszawa - Gdańsk - Pomorskie - Malsten

  […] Ciekawostką jest coraz wyraźniejszy trend hotelowy nadawania motywów przewodnich. Na naszym rodzimym rynku temat dopiero raczkuje, jednak poza granicami Polski coraz więcej inwestorów korzysta z tego wyróżnika. Więcej o motywach przewodnich pisaliśmy w ramach tego artykułu. […]

Zostaw swoje uwagi