Blog

Trendy hotelowe – przegląd najciekawszych inwestycji

Trendy hotelowe ulegają zmianie co jakiś czas. Najlepszym tego wyznacznikiem są nowe inwestycje hotelowe. Tego typu obiektów otwiera się bardzo dużo, zaś jak wskazują badania rynku trend ten jest rozwojowy. Poniżej prezentujemy krótki przegląd najciekawszych inwestycji hotelowych. Tym samym rozpoczynamy cykl wpisów, w którym będą przedstawiane aktualne trendy hotelowe.

1. Trendy hotelowe – Indigo Warszawa

Aktualne trendy hotelowe zostały wyszczególnione w nowopowstałym hotelu Indigo w Warszawie. Posiada 60 pokoi przeznaczonych dla gości, które umieszczono w zabytkowej XX wiecznej rezydencji przy ulicy Nowy Świat. Pomimo zabytkowej bryły budynku, aranżacja wnętrz utrzymana jest we współczesnej stylistyce. Dominującym kolorem jest indygo, co jest spójne z nazwą obiektu. Wykorzystano współczesny design mebli hotelowych, co widoczne jest po minimalistycznych kształtach foteli, kanap oraz łóżek. Poza kolorem indygo cała aranżacja uzupełniona jest o dodatkową kolorystykę bieli, zieleni, czerni, szarości oraz odcieni beżu.

Hotel Indigo Warsaw

2. AC by Marriot we Wrocławiu

Trendy hotelowe polegające na nadawaniu hotelom miejskiego stylu oraz funkcjonalności biznesowej widoczne są w nowo otwartym AC by Marriot we Wrocławiu. Aranżacja wnętrz oparta została o połączenie współczesnych form z klasyczną kolorystyką, dzięki czemu uzyskano unikalne, przestronne i przyjazne przestrzenie. Jest to pierwszy hotel tej marki w Polsce, która skierowana jest do pokolenia milenials.

AC by Marriot Wrocław

3. Radisson Blu Resort we Świnoujściu

Radisson Blu Resort we Świnoujściu to odpowiedź na coraz większe potrzeby turystów. Dzięki bliskiej lokalizacji względem granicy niemieckiej, grupą docelową są również nasi zachodni sąsiedzi. Z tego powodu ten obiekt można zaklasyfikować jako wpisujący się w trendy hotelowe, nastawione na tworzenie luksusowych i eleganckich przestrzeni.

Radisson Blu Resort ma wszystko, czego wymaga się od 5-gwiazdkowego hotelu. Wygodne pokoje, zaaranżowane w nowoczesnym stylu wraz z wykorzystaniem futurystycznych form i kształtów mebli do hotelu, duże przeszklone ściany z widokiem na morze oraz wszelkie udogodnienia, zapewniające nie tylko wypoczynek, ale i rozrywkę.

Radisson Blu Resort Świnoujście

4. Renaissance Airport Hotel w Warszawie

Dominujące trendy hotelowe dotyczą budowy obiektów, które dzięki swoim kształtom, formom i charakterowi współgrają z otoczeniem. Tak jest w przypadku wszystkich powyższych hoteli, tak jest również i w przypadku Renaissance Airport Hotel w Warszawie. Projektanci z JEMS Architekci zadbali o to, by bryła budynku kojarzyła się z kształtem samolotu. W założeniu, ma być integralne z lokalizacją nieopodal lotniska im. Chopina w Warszawie.

Aranżacja wnętrz nawiązuje do modernizmu lat 30, 60, a także jego współczesnym odmianom. Zaprojektowano meble hotelowe, które całości nadadzą niepowtarzalny klimat i atmosferę, zaś gościom hotelowym zapewnią komfortowy wypoczynek. W aranżowaniu przestrzeni zastosowano także lokalne akcenty, m.in. zdjęcia i plakaty z modernistycznych lat, nawiązujące do warszawskiego poczucia stylu. Kolorystyka przestrzeni oparta została na kolorach pomarańczowym oraz niebieskim, zaś detale wykonano ze szczotkowanego betonu.

Hotel wciąż czeka na otwarcie, jednak ze szczegółami można zapoznać się m.in. tutaj.

Trendy hotelowe współcześnie mocno nawiązują do futurystycznych i modernistycznych kształtów. Bryły i aranżacje wnętrz nawiązują do otoczenia, zaś meble hotelowe zaprojektowano z myślą o wygodzie, a także na dostarczeniu niezapomnianych wrażeń gościom hotelowym.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi