Blog

Jakie możliwości dają meble ze sklejki? Producent odpowiada.

Meble ze sklejki daje wiele możliwości. Dobry producent powinien zapewnić stosowanie jak najwyższej jakości surowców, by zaoferować swojemu Klientowi wszystkie możliwości, jakie płyną ze stosowania sklejki. Należą do nich m.in. możliwość formowania na ciepło oraz na zimno, osiągnięcie futurystycznego i atrakcyjnego designu, a także korzyści wynikające z ekonomicznego punktu widzenia. Dowiedz się, czym są meble ze sklejki, na co producent powinien zwrócić uwagę oraz co warto wiedzieć o samej sklejce.

Meble ze sklejki – z czego są wykonane?

Chociaż sklejka jest wykorzystywana w stolarstwie od dłuższego czasu, to wciąż powszechna wiedza na jej temat jest relatywnie niska. Z technicznego punktu widzenia, jest to kompozytowy materiał sklejony (stąd nazwa “sklejka”) z cienkich warstw drewna, które są ze sobą skrzyżowane. Co do zasady, liczba tych warstw jest nieparzysta.

Jakie są rodzaje sklejki?

Zamawiając meble ze sklejki warto mieć świadomość, jaki rodzaj surowców powszechnie występuje na rynku. Podziału można dokonać w oparciu o rodzaj drewna, a także rodzaj wykorzystanego kleju.

Sklejka wykonywana jest z następujących drzew: brzoza (najczęściej), olcha, sosna, a nieco rzadziej z buku lub któregoś z drzew egzotycznych. Z punktu widzenia zaś zastosowanego kleju najczęściej wyróżnia się sklejkę suchotrwałą, a także sklejkę wodoodporną.

Sklejka lotnicza

Warto zwrócić uwagę również na sklejkę lotniczą. O tym, jak precyzyjnie jest ona produkowana świadczy fakt, że najcieńszy materiał tego typu ma grubość 0,4 mm. Wykonana jest zazwyczaj z brzozy, zaś do jej klejenia używany jest tylko klej wodoodporny. Aktualnie zastosowanie tego surowca jest mocno ograniczone i jeżeli już jest używany, to wyłącznie do wykonania elementów o drugorzędnym znaczeniu.

Meble ze sklejki – jakie są możliwości?

O popularności mebli ze sklejki decyduje fakt, że produkowane są z wyjątkowo plastycznego materiału. Dzięki temu takie wyroby mogą być formowane w bardzo unikalny i futurystyczny sposób. Meble ze sklejki mogą przybierać kształty, niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu np. drewna. Decyduje o tym m.in. podatność na formowanie pod wpływem ciepła. Takie rozwiązanie pozwala na gięcie sklejki pod dowolnym kątem, bez utraty właściwej i pożądanej trwałości wyrobów.

Te właściwości tego surowca powodują, że jest to popularny materiał, z którego produkowane są meble biurowe w atrakcyjnych i innowacyjnych kształtach. O popularności sklejki decyduje również fakt, że jest to materiał wyglądający estetycznie. Dzięki temu idealnie wkomponowuje się w aranżację wnętrz biura. Wszystko dzięki temu, że dana przestrzeń postrzegana jest jako jasna i przestronna, co pozytywnie odbija się na samopoczuciu osób w niej przebywających. Podnosi przy tym poziom efektywności i kreatywności ich pracy.

Meble ze sklejki są coraz powszechniej wykorzystywane do produkcji wyposażenia biura. Wszystko dzięki właściwościom, jakie są oferowane przez ten materiał. Jest podatna na gięcie, dzięki czemu uzyskać można innowacyjne i atrakcyjne wizualnie kształty.

Potrzebujesz innowacyjnych mebli?

Więcej aktualności:

[from_the_blog]

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi