Blog

Meble do restauracji – jakie dominują style?

Meble do restauracji powinny łączyć atrakcyjny design z wysoką wytrzymałością. Wyposażenie restauracji lub innej gastronomii jest intensywnie użytkowane i konstrukcja musi być zaprojektowana z uwzględnieniem tej specyfiki. Równie istotne z punktu widzenia trwałości jest również styl, w jakim zostanie zaprojektowana aranżacja wnętrz. Jest to kluczowa kwestia w momencie podejmowania decyzji. W przeciwnym wypadku może się okazać, że klimat restauracji po roku lub dwóch będzie przestarzały. W takim przypadku może okazać się konieczna ponowna inwestycja w meble do restauracji.

Meble do restauracji – styl i wytrwałość

Wybierając meble do restauracji warto mieć świadomość ich przeznaczenia. W tym celu postawmy się w miejscu potencjalnego Klienta – co sprawia, że niektóre miejsca omijają szerokim łukiem, a do niektórych wchodzą bez chwili zawahania? Przede wszystkim decydujący wpływ ma pierwsze wrażenie, jakie dany obiekt wywarł na konkretnej osobie. Kluczowe znaczenie ma aranżacja wnętrz restauracji.

Meble do restauracji – styl Vintage

Przegląd powstających inwestycji pozwala wyodrębnić kilka trendów, jakie dominują w nowych obiektach gastronomicznych. Ostatnio modne są miejsca utrzymane w klimacie vintage. Cechą charakterystyczną tego stylu jest łączenie wzorów i form minionej epoki z nowoczesnością, wyrażającą się w detalach. Umiejętnie skomponowane wnętrze, w których meble restauracyjne nawiązują do form z lat 50, 60 i 70, a jednocześnie współgrają z nowoczesnymi ozdobami oraz materiałami, wywrze dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym Kliencie.

Powrót do stylu Vintage związany jest z ogólnymi trendami społeczeństwa, a także z psychologią konsumenta. Odbiorcy bardziej zaawansowani wiekiem w takim otoczeniu poczują się jak w domu rodzinnym, w którym spędzili młodość. Zadziała tutaj mechanizm przywoływania wspomnień. Z kolei dla młodszego pokolenia taka aranżacja wnętrz będzie czymś zupełnie nowym i odmiennym od współczesnych pomieszczeń, w których formy i kształty są wręcz futurystyczne, jednak brakuje im duszy.

Dowiedz się więcej o stylu Vintage.

meble do restauracji Vintage

Inspiracje skandynawskie

Styl skandynawski jest również coraz chętniej wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Pomieszczenia utrzymane w tym stylu to przede wszystkim łączenie bieli, drewna, surowych cegieł, a także wszelkiej maści roślinności. Meble do restauracji w takim klimacie cechują się prostotą i funkcjonalnością. Nie stanowią one dominującego wystroju skandynawskiej przestrzeni. Kluczową rolę odgrywa odważne łączenie surowości z estetyką i elegancją bieli i szarości, zaś wszystko przełamują wszechobecne rośliny.

carafe-791636_1920Meble do restauracji w stylu klubowym

Chętnie wykorzystuje się również klimat klubowy – chociaż już nie tak często, jak wcześniej. W takiej aranżacji kluczową rolę odgrywają meble do restauracji, utrzymane w mocnych i kontrastowych kolorach. W odróżnieniu od dwóch powyższych stylów, klimat klubowy to przede wszystkim miękkie sofy i fotele, które zapewnią wygodę. Taka aranżacja wnętrz nawiązuje głównie do przytulności i atmosfery starej bohemy.

Elegancja i styl

W bardziej prestiżowych obiektach stosuje się meble do restauracji, których głównym zadaniem jest dostarczenie stylu i elegancji. W tym celu najczęściej znajdują zastosowanie formy i kształty nawiązujące do stylu ludwikowskiego. Takie wyposażenie restauracji wyróżnia się bogatą ornamentyką oraz zaokrąglonymi kształtami. Dominującą kolorystyką w tym wypadku jest biel, odcienie brązu oraz szarość.

hotel-815007_1920

Meble do restauracji to wybór, który należy dokonać z głową. W tym artykule skupiliśmy się na dominujących stylach, jakie panują w nowo powstających obiektach. W kolejnym wpisie skupimy się na cechach użytkowych, jakie powinno cechować wyposażenie restauracji.

Zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Inwestycji. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji inwestycji restauracyjnych i hotelowych, zatem jesteśmy w stanie doradzić, jakie wybrać meble do restauracji i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi