Blog

Recepcja wizytówką hotelu

Meble do recepcji powinny być dobrane w sposób idealnie reprezentujący styl i charakter firmy. Jednocześnie aranżacja wnętrz powinna być zgodna z obowiązującymi trendami oraz być przyjazna dla Klienta. Recepcja jest miejscem pierwszego kontaktu z gościem , dlatego warto zadbać o dobre wrażenie i atrakcyjny wystrój.

Meble do recepcji – jak zaaranżować przestrzeń?

Aranżując przestrzeń recepcji, warto mieć na uwadze zadania, jakie musi ona spełniać. Chociaż najczęściej kojarzy się nam z hotelem, musimy pamiętać, że występuje również w wielu innych typach podmiotów gospodarczych.

Przede wszystkim, recepcja jest pierwszym miejscem, do którego trafia klient zaraz po wejściu do budynku. To właśnie tam zostaje powitany, skierowany w odpowiednie miejsce oraz poinformowany o nurtujących go kwestiach – o ile zajdzie taka konieczność.

Meble do recepcji powinny zostać dodatkowo w sposób umożliwiający gromadzenie i zarządzanie dokumentacją. Warto mieć na uwadze fakt, że wszelka korespondencja w pierwszej kolejności trafia właśnie do recepcji. Aby zadbać o odpowiednią organizację i wyeliminować ryzyko zagubienia listów, należy zadbać o miejsce niezbędne do jej przechowywania.

Meble do recepcji – nie tylko wygląd

Panujące trendy na rynku w aranżacji wnętrz przestrzeni firmowych coraz częściej kładą nacisk na wygląd oraz funkcjonalność recepcji. W szczególności dotyczy to połączenia bezpieczeństwa i funkcjonalności, odchodząc jednocześnie od klasycznego umeblowania.

Meble do recepcji zatem coraz bardziej przypominają prywatne mieszkania. Aranżacja wnętrz zostaje zindywidualizowana w sposób budzący uczucie komfortu u klienta. Wzrastająca dostępność materiałów wykończeniowych sprzyjają w realizacji fantazji architektów. Istnieje coraz mniej ograniczeń, co pobudza ich kreatywność.

meble do recepcji

Trendy aranżacji wnętrz recepcji

Aranżacja wnętrz recepcji coraz częściej jest oparta o styl nowej prostoty (tzw. „New Simplicity”). Przyświeca jemu stosowana przez modernistów zasada „mniej znaczy więcej”. Przestrzenie holu oraz meble do recepcji są tym samym proste, ale bardzo wysmakowane.

Coraz więcej zwolenników zyskuje również współczesny eklektyzm. Projektanci czerpią inspiracje z różnych okresów i stylów, tworząc tym samym unikalne przestrzenie publiczne z wykorzystaniem znanych założeń. Klasycznym już przykładem takiego połączenia jest krzesło Luois Ghost, zaprojektowane przez Philippa Starcka. Wykonane ze szlachetnego plastiku, nawiązuje do kształtem do krzeseł z okresu Ludwika XVI.

Table_&_Chairs_by_Philippe_Starck

Współczesne meble do recepcji umieszczane są w przestrzeniach, w których coraz akcentuje się łączenie bezpieczeństwa z funkcjonalnością. Aranżacja wnętrz ma na celu taką adaptację recepcji, aby Klient poczuł się w niej komfortowo. Dlatego recepcje bardziej przypominają wnętrza domów, niż klasyczne i jednorodne przestrzenie z lat 90’ XX wieku. Dzięki wzrastającej dostępności materiałów, projektanci realizują najśmielsze założenia. Z tego powodu należy się spodziewać, że meble do recepcji będą coraz ciekawsze, zaś aranżacja wnętrz uwzględniać będzie coraz więcej elementów łączących bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi inwestycji. Nasi specjaliści doradzą Państwu, jak dobrać najlepsze meble do recepcji.

Komentarz (1)

  1. Lada recepcyjna - Meble do recepcji - Meble Słupsk - Malsten

    […] kontaktu z gościem hotelowym. O znaczeniu recepcji w hotelu szerzej rozpisywaliśmy się w tym wpisie. Dzisiaj skupimy się na zagadnieniach związanych z najnowszymi inspiracjami. Poruszona zostanie […]

Zostaw swoje uwagi