Blog

Meble do biura – jakie powinny być?

Meble do biura powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak najnowsze osiągnięcia techologiczne w branży meblarskiej pozwalają na wdrożenie najśmielszych rozwiązań projektowych. Zdarza się jednak, że producenci bagatelizują kwestie ergonomii, stawiając przede wszystkim na nowoczesny design, który jednak nie wpływa na komfort pracy szczebla administracyjnego.

Meble do biura – pożądane cechy

Wybierając meble do biura warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają znaczący wpływ na komfort pracy. Na pierwszy rzut wysuwają się wszelkie kwestie związane z ergonomią – czyli wszystko, co pozostaje w ścisłym związku z profilem, wysokością, możliwością regulacji oraz możliwością dowolnej aranżacji. Są to cechy pozwalające na ustawienie pod indywidualne predyspozycje konkretnego człowieka, który pracuje na danym stanowisku.

Ergonomia – czyli najlepsze meble do biura

Ergonomia ma kluczowy wpływ na wydajność organizacji. Warto o nią zadbać nie tylko na hali, na której zachodzą wszelkie procesy produkcyjne. Biuro stanowi ważną część organizacyjną każdej firmy, zaś pracownicy w nim zatrudnieni wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej. Niedopasowane meble biurowe powodują bóle kręgosłupa, a nawet jego trwałe deformacje. Obniża to komfort pracy, a tym samym wpływa negatywnie na efektywność, a także wzmaga poczucie zmęczenia.

meble do biura

Dopasowane meble do biura

Wybierając meble do biura warto zwrócić uwagę na indywidualne predyspozycje pracowników administracyjnych. Większość seryjnych produktów jest przeznaczona dla najczęściej spotykanych postur wśród ludzi. Problem zaczyna się w momencie, gdy konkretny pracownik wyróżnia się wzrostem (nieprzeciętnie niski lub nieprzeciętnie wysoki), nieprzeciętną wagą lub innymi nietypowymi cechami fizjonomicznymi. Rozwiązaniem tej sytuacji jest produkcja mebli biurowych na wymiar.

Kreatywne wnętrza biurowe

Siedzący tryb pracy negatywnie odbija się na zdrowiu, a tym samym wydajności. Istnieją jednak rozwiązania, które zostały zaprojektowane w sposób “wymuszający” na pracownikach poruszanie się. Pisaliśmy już o tym w ramach tego artykułu. Mając na uwadze te potrzeby, wdrożyliśmy unikalne modułowe systemy biurowe, które z jednej strony pobudzają kreatywność, z drugiej zaś zmuszają do nieco innego charakteru wykonywanej pracy w administracji.

Meble do biura stanowią ważny element wyposażenia każdego przedsiębiorstwa. Powinny spełniać zasady, które wynikają z ergonomii pracy. Nie tylko po to, by spełnić rygorystyczne wymagania prawne ale przede wszystkim po to, by usprawnić procesy zachodzące wewnątrz organizacji.

Potrzebujesz unikalnych mebli?

[from_the_blog]

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi