Blog

Jak rozpoznać dobre meble?

Jak wybrać dobre meble? Przede wszystkim należy się do tego właściwie przygotować. Warto również poznać podstawy stolarstwa, by wiedzieć, na jakie detale zwracać w szczególności uwagę. Równe łączenia, idealnie położony laminat – to widać na pierwszy rzut oka. Jednak dobre meble do hotelu to coś znacznie więcej.

Dobre meble – podstawy wyboru

Istnieją zasadniczo dwa sposoby szukania mebli hotelarskich. Możemy szukać gotowych rozwiązać w sklepach, mamy również możliwość zlecenia produkcji pod konkretny projekt. W zależności od tego, na którą opcję się zdecydujemy, będziemy mieli różne okazje do zweryfikowania jakości produktów.

Jak wybrać dobre meble w sklepie?

W przypadku zakupów w sklepie meblowym sytuacja jest klarowna. Produkty poszczególnych firm są wyeksponowane na powierzchni sprzedażowej, mamy zatem możliwość dokładnego obejrzenia każdego egzemplarza. W takich okolicznościach warto zwracać uwagę w szczególności na następujące kwestie:

  • Czy łączenia elementów stolarskich są równe?
  • Czy powierzchnia nałożonego laminatu nie jest pofałdowana?
  • Czy okleina nie jest poszarpana i czy została równo nałożona?
  • Czy brzegi są odpowiednio wyszlifowane?
  • Jeżeli meble nie są laminowane lub lakierowane, to czy producent odpowiednio wyszlifował wszystkie powierzchnie i odpowiednio je zakonserwował?
  • Czy producent zadbał o to, by wszelkie otwory po nawierceniach i zastosowaniu elementów łączniczych (wkręty, konfirmaty, śrubki) były niewidoczne?

Zachowanie wszystkich powyższych warunków cechują dobre meble. Opinie dostępne w Internecie są również dobrym sposobem na szukanie wyposażenia, które będzie trwałe i estetycznie wykonane. Niekiedy zdarza się jednak, że przysłane towary odbiegają jakością od tego, co widzieliśmy w sklepie meblowym. Warto być tego świadomym i w przypadku zauważenia jakichkolwiek wad, mamy prawo do złożenia reklamacji.

Dobre meble – zamówienie u producenta

Nieco inne możliwości zweryfikowania, jak zostało wykonane zamówione wyposażenie hotelu lub innego obiektu mamy w sytuacji, gdy zlecamy jego wykonanie u producenta. Warto wybrać specjalistów w konkretnej dziedzinie. Jeżeli planowana jest inwestycja hotelowa, warto rozejrzeć się za firmą mogącą pochwalić się bogatym portfolio w tym zakresie. Należy również pamiętać o tym, że w sytuacji kontraktu dobrze wykonany projekt to dobre meble. Malsten przykłada szczególną uwagę do jakości dostarczanych projektów wykonawczych, dbając o najwyższe standardy realizowania produkcji.

Do dobrych praktyk zamówienia mebli u producenta należy zaliczyć następujące czynności:

  • Bieżąca weryfikacja wykonania, najlepiej w miejscu produkcji (o ile istnieją ku temu możliwości).
  • Jeżeli nie możemy osobiście sprawdzić postępu prac, należy poprosić producenta o przesyłanie dokumentacji fotograficznej np. raz w tygodniu.
  • Odbierać produkty partiami – dobre meble przyjmować, egzemplarze z wadami produkcyjnymi zostawiać do poprawek.
  • Nieustannie weryfikować jakość, w oparciu o podstawowe kwestie wykonawcze (wypunktowane nagłówek wyżej).

Zwracaj uwagę na detale

Warto zaznaczyć, że nie tylko widoczne gołym okiem kwestie świadczą o tym, że zakupiliśmy dobre meble. Należy zwracać uwagę na detale, a przede wszystkim na okucia meblowe. Zawiasy, suwnice itp. powinny być markowe. Dzięki temu będziemy pewni, że zakupione wyposażenie posłuży przez lata. Do wiodących producentów, których okucia meblowe zapewniają długą żywotność, należy zaliczyć przede wszystkim Hettich oraz Blum.

Dobre meble to wybór na lata. Istnieje szereg kwestii, na które należy zwrócić uwagę, by wybrać naprawdę solidne produkty. Warto mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, a także być świadomym tego, że nie tylko to co widzimy na pierwszy rzut oka świadczy o jakości. Równie istotne są detale, takie jak okucia meblowe, kółka, zastosowany materiał, rodzaj laminatu i lakierów oraz wiele więcej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszym Działem Obsługi. Z największą przyjemnością porozmawiamy o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Doradzimy również wybrać najlepsze komponenty, które sprawią, że dostarczymy Wam naprawdę solidne i dobre meble.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi