Blog

Fabryka mebli kontraktowych – czym się zajmuje?

Fabryka mebli kontraktowych to przede wszystkim możliwość wykonania wyposażenia dowolnego budynku pod konkretny projekt. Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do inwestorów realizujących budowę hoteli, biurowców, pensjonatów, aptek, sklepów, restauracji, barów, pubów oraz innych budynków komercyjnych oraz publicznych.

Fabryka mebli kontraktowych – inwestycje pod projekt

Producent mebli kontraktowych pracuje przede wszystkim pod projekt nadesłany przez kontrahenta. Część przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie również usługi projektowania, dzięki czemu są w stanie zapewnić świadczenie w oparciu o koncepcję “Design&Build”. Takie kompleksowe rozwiązania są najbardziej optymalne z punktu widzenia procesu produkcyjnego. W momencie sporządzania projektu oraz wizualizacji to przyszły producent mebli np. hotelowych odpowiedzialny jest za ściągnięcie wymiarów z natury.

Korzyścią takiego połączenia usług jest przede wszystkim uwzględnienie specyfiki pomieszczeń. Taka firma będzie dysponować gotową dokumentacją techniczną, która ułatwi produkcję elementów stolarskich oraz ich montaż na miejscu. Wszystkie te czynniki wpłyną przede wszystkim na szybszy termin oddania produktów do użytkowania.

Fabryka mebli kontraktowych – kiedy to dobry wybór?

Fabryka mebli kontraktowych jest dobrym kontrahentem we wszystkich inwestycjach, w których estetyka oraz funkcjonalność są najważniejsze. Dzięki połączeniu projektowania z produkcją i montażem możliwe jest uwzględnienie wszystkich cech, jakie są pożądane przez inwestora. Kluczową rolę odgrywa w tym momencie doświadczenie producenta mebli w realizowaniu zleceń pod projekt.

Każda inwestycja jest wyjątkowa, zatem nawet standardowa oferta stolarza produkującego meble pod wymiar może okazać się niewystarczająca z wykonawczego punktu widzenia. Solidna fabryka mebli dysponuje przede wszystkim zapleczem technicznym, kadrowym oraz doświadczeniem. Elementy te mają ogromny wpływ na jakość stolarki, ze szczególnym uwzględnieniem wykończenia oraz trwałości.

Jak rozpoznać solidnego producenta mebli?

Istnieje kilka przesłanek świadczących o tym, jak bardzo solidny jest konkretny producent mebli. Pomorskie województwo posiada bogate zasoby leśne oraz tradycje rzemieślnicze, w związku z czym funkcjonuje na jego terenie  wiele podmiotów świadczących usługi stolarskie. Nie bez znaczenia pozostaje prężny ośrodek aglomeracji trójmiejskiej, a także rozwijające się kurorty nadmorskie. Wszystkie te czynniki powodują, że oferta regionu jest bogata, jednak nie każda firma poradzi sobie z produkcją pod wymiar.

Dobra fabryka mebli posiada przede wszystkim portfolio, którym może się pochwalić. Właściwe eksponowanie zrealizowanych zleceń jest pożądanym działaniem marketingowym, zatem jeżeli większość dotychczasowych inwestycji została obsłużona poprawnie, przedsiębiorca będzie się tym chwalić.

Należy pamiętać również o tym, że pomyłki i błędy zdarzają się nawet najlepszym, zatem pewne zastrzeżenia ze strony kontrahentów będą się pojawiać. Dlatego tym bardziej warto poprosić również o rekomendacje dla wybranego producenta mebli wśród dotychczasowych jego klientów. Z takich rozmów można pozyskać interesujące informacje, przede wszystkim w zakresie: jak przebiegała współpraca, jakie były zastrzeżenia i jak wykonawca się do nich ustosunkował, jaka była komunikacja, jak producent zareagował na ewentualne reklamacje itp.

Dobra fabryka mebli – o czym jeszcze pamiętać?

Wizytówką każdej firmy jest również strona internetowa. Warto ją przeanalizować pod kątem informacji, jakie są na niej zawarte. Czy publikuje portfolio? Czy publikuje wartościowe teksty, których sporządzenie wymaga specjalistycznej wiedzy? Nie bez znaczenia pozostaje kwestia przejrzystości. Jeżeli interesuje nas firma prowadzona w charakterze spółki, to czy wspomina się o zarządzie w jakiejkolwiek części witryny www? Czy o poszczególnych osobach decyzyjnych napisały jakiekolwiek media? Jeżeli tak, to czy były to informacje pozytywne czy negatywne? Weryfikacja tych kwestii jest zalecana jeszcze przed przystąpieniem do rozmowy o szczegółach współpracy.

Fabryka mebli kontraktowych to przede wszystkim możliwość produkcji mebli pod konkretny projekt. Jest to zalecane rozwiązanie szczególnie w przypadku dużych inwestycji, w których innowacyjność, funkcjonalność, estetyka, trwałość oraz wykończenie są ważne.

Ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z nami. Zapraszamy również do śledzenia bloga, na którym publikujemy ciekawostki, poradniki oraz nowości z realizowanych inwestycji. Na bieżąco będziecie również na naszym profilu na Facebooku.

Komentarzy (0)

Brak komentarzy.

Zostaw swoje uwagi